• Wakacje w przedszkolu

   
 • TVP abc O czym one mówią

   
 • Radio Bajka

   
 • Zdrowy przedszkolak !

   
 • Aktualności

  Wycieczka do teatru

  9.04.2013

  Za nami udana wycieczka do Teatru Lalka, gdzie zobaczyliśmy spektakl pt. Co słychać”. Aktorzy wcielili się w role 4-osobowej rodziny : mamy, taty oraz dwóch córeczek, którzy w długi, deszczowy dzień nie chcąc poddać się nudzie i rutynie postanowili przeżyć ciekawe przygody. Spektakl stworzony na kanwie prostej fabuły zabrał nas w podróż po świecie wyobraźni inspirowanej monotonnymi dźwiękami i odgłosami wydobywającymi się z ciszy.
  W trakcie przedstawienia dzieci, siedząc w bezpośredniej bliskości z aktorami miały możliwość dokładnego obejrzenia a nawet dotykania rekwizytów wykorzystywanych w spektaklu, co dla wielu przedszkolaków było nie lada atrakcją.
  Po spektaklu zostaliśmy zaproszeni do teatralnej kawiarenki, gdzie w spokoju mogliśmy zjeść przywiezione ze sobą II śniadanie.
  Po przerwie, zanim udaliśmy się za kulisy, pracownik teatru wprowadził nas w tajniki sztuki lalkarskiej. Mieliśmy okazję poznać różnice między kukiełką, pacynką i marionetką, co okazało się dla niektórych niezwykle proste. Większe trudności sprawiły lalki o dziwnych nazwach: muppet i jawajka. Po tym krótkim quizie połączonym z prezentacją mogliśmy wreszcie wejść na scenę i z pozycji aktora obejrzeć wszystkie jej tajemnice a więc światło zmieniające pory roku, ultrafiolet wprowadzający w świat magii, dźwięki burzy wywoływane przez uderzenia w blachę lub piana spadająca na nas z góry i imitująca śnieg – chyba największe zaskoczenie przedszkolaków.
  Po prezentacji na scenie zostaliśmy jeszcze zaproszeni do obejrzenia pracowni teatralnych, w których powstają maski, lalki i kostiumy – maszyny do szycia, mnóstwo narzędzi jak w pracowni technicznej i artystyczny nieład, w którym jednak wszystko ma swoje miejsce i znaczenie.
  Potem czekało nas już tylko pożegnanie z pracownikami teatru i powrót autokarem do przedszkola na gorący obiad.