• Wakacje w przedszkolu

   
 • TVP abc O czym one mówią

   
 • Radio Bajka

   
 • Zdrowy przedszkolak !

   
 • Aktualności

  Wakacje

  29.06.2015

  Wkrótce wakacje. Czekamy na nie z nadzieją pięknej, letniej pogody, która pozwoli na odpoczynek i regenerację sił. W naszym przedszkolu każdy dzień wakacji będzie nową przygodą i fantastyczną zabawą. Całe dnie będziemy spędzać w ogrodzie ( tylko w najgorętsze dni schronimy się w salach).

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

  06 – 10 lipca

  Codziennie nowe konkurencje sportowe i zabawy ruchowe, wycieczka na Stadion Narodowy. Wykonamy olbrzymią makietę Stadionu. Tydzień zakończymy Wielką Olimpiadą Sportową, w czasie której zapalimy olimpijski znicz i zawiesimy flagę. Każde dziecko stanie na zwycięskim podium i otrzyma złoty medal.

  NA DESKACH TEATRU

  13 – 17 lipca

  Drugi tydzień wakacji poświęcimy tematyce związanej z teatrem. Zrobimy pacynki, odkryjemy ciekawostki pracy za kulisami, będziemy bawić się w pantomimę i teatr cieni. Przygotujemy sztukę którą przedstawimy Rodzicom.

   

  ŚWIAT ZMYSŁÓW

  13 – 17 lipca

  Każdego dnia poznamy właściwości jednego z pięciu zmysłów. Codzienne nowe zadania i zagadki nauczą dzieci dobrze wykorzystywać zmysły i dostarczą dużo dobrej zabawy

  MORSKIE OPOWIEŚCI

  27 – 31 lipca

   Zbudujemy wielki okręt i śpiewając szanty wypłyniemy nim na poszukiwanie przygód. Nauczymy się wiązać marynarskie węzły, będziemy nawigować za pomocą własnoręcznie wykonanych kompasów, przejdziemy „chrzest” czyniący nas prawdziwymi wilkami morskimi. Poszukamy skarbów, które morze wyrzuca na piaszczysty brzeg.

   

  W ŚREDNIOWIECZNYM ZAMKU

  04 – 07 sierpnia

  Tydzień baśni o smokach i rycerzach. Magiczne różdżki i zaklęcie przeniosą nas w świat średniowiecznych legend. Zmierzymy się ze złym czarnoksiężnikiem oraz trójgłowym smokiem. Zbudujemy wielki zamek. Zorganizujemy turniej rycerski, w którym dzieci wykażą się walecznością, sprytem i odwagą. Na koniec turnieju wyprawimy wielki bal, na czas którego przebierzemy się w stroje naszych ulubionych, bajkowych postaci.

   

  KOSMICZNE PODRÓŻE

   10 – 14 sierpnia

  Po krótkim szkoleniu w naszym kosmodromie wyruszymy w podróż do gwiazd. Polecimy na odległe planety, by odkrywać tajemnice kosmosu. Poszukamy śladów nieznanego życia. Zaprzyjaźnimy się z przedstawicielem obcej cywilizacji, który opowie nam o galaktykach, kometach i czarnych dziurach.

  PRZYGODA W DŹUNGLI

  17 – 21 sierpnia

  Poznamy dzikie zwierzęta żyjące w dżungli. Pojedziemy do ZOO, gdzie przekonamy się, jak wyglądają i jak żyją poznane wcześniej zwierzęta. Ogród przedszkolny zamienimy w dżunglę, po której przechadzać się będą niemalże naturalnej wielkości, kartonowe okazy. Wraz z Rodzicami stworzymy oryginalne opisy poznanych gatunków zwierząt. Umieścimy je na sztalugach przy powstałych makietach.

  Z PIRATAMI W ZGODZIE

  24 – 28 sierpnia

   Przemierzając nieznane lądy, szukać będziemy fragmentów mapy, która doprowadzi nas do skarbu ukrytego na plaży wśród wysokich, palm. Każdy uczestnik wyprawy weźmie udział w Wielkim Pasowaniu na Pirata. Chwycimy wędki i wyłowimy z fal owoce morza. Przyrządzimy z nich prawdziwą, piracką ucztę.