• Wakacje w przedszkolu

   
 • TVP abc O czym one mówią

   
 • Radio Bajka

   
 • Zdrowy przedszkolak !

   
 • Misja

  „Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność, nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało.”

  – Janusz Korczak

   

  Dzieciństwo to wyjątkowy i niepowtarzalny okres w życiu. To czas, który pamiętamy i do którego wracamy myślami. Umysł dziecka jest chłonny i otwarty na wiedzę i świat który je otacza. Doświadczenia, zdobyte w pierwszych latach życia kształtują osobowość i mają wpływ na całe dorosłe życie. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o najlepsze warunki rozwoju dla dziecka już od najmłodszych lat.

  Niepubliczne Przedszkole Językowe Cztery Strony Świata zostało zaprojektowane tak, by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i wygodę – niezbędne do prawidłowego rozwoju. Wzorowe warunki lokalowe, własna kuchnia, ciekawy wystrój wnętrz, doskonałe wyposażenie sal dydaktycznych i przyjazna domowa atmosfera wywołają uśmiech na buzi każdego malucha i ułatwią proces adaptacyjny.

  W przedszkolu Cztery Strony Świata, lektor języka angielskiego towarzyszy dzieciom przez cały dzień. Uczestniczy w zajęciach, w zabawie w budynku i w ogrodzie. Nauczyciel anglojęzyczny towarzyszy dzieciom również podczas wycieczek, oraz jest obecny przy wydarzeniach okolicznościowych. Dzieci uczą się języka angielskiego szybko i bez wysiłku, w naturalny sposób przyswajając wiedzę.

  W ramach edukacji wielokulturowej zajęcia z języka hiszpańskiego prowadzi Native Speaker – nauczyciel pochodzący z Wenezueli. Oprócz języka na lekcjach nie brakuje zabaw z elementami kultury latynoamerykańskiej i hiszpańskiej.

  Naszym nadrzędnym celem jest dobro dziecka. W przedszkolu Cztery Strony Świata, młody, wykwalifikowany zespół pedagogów zapewni dzieciom najlepszą opiekę. W atmosferze akceptacji i wzajemnego zaufania nauczymy dzieci kreatywności i samodzielności, będziemy wspierać naszych podopiecznych w rozwijaniu ich zdolności i zainteresowań. Nasi wychowawcy dobierają metody nauczania indywidualnie do potrzeb dziecka, tak by w najlepszy sposób pokierować jego potencjałem i zachęcić do działania i odkrywania otaczającego świata. Dołożymy starań aby każde dziecko czuło się ważne i docenione.

  U nas nie ma miejsca na nudę.

  W przedszkolu Cztery Strony Świata organizujemy codziennie nowe i urozmaicone zajęcia edukacyjne. Regularnie odbywają się weekendowe pikniki rodzinne, olimpiady sportowe, wycieczki tematyczne, oraz imprezy okolicznościowe. Nasze przedszkole odwiedzają liczni goście: aktorzy, muzycy, iluzjoniści, ludzie ciekawych zawodów. Organizujemy spektakle teatralne, warsztaty przyrodnicze, jeździmy na kucykach, gramy na afrykańskich bębnach djembe. U nas każdy dzień jest nową przygodą.

  Kształtujemy u dzieci zachowania proekologiczne.

  Oprócz wspólnej organizacji kącika przyrody angażujemy dzieci w pielęgnację warzyw i owoców w naszym ogródku. Taka „zabawa” w ogrodnika jest dla dzieci dużą atrakcją, a jednocześnie uczy odpowiedzialności, oraz pomaga w utrwalaniu prawidłowych nawyków żywieniowych.

  Dzieciństwo to okres intensywnego rozwoju i wzrostu całego organizmu.

  W przedszkolu Cztery Strony Świata wyznajemy zasadę, że odpowiednia dieta i dobre proporcje aktywności fizycznej, odpoczynku i zabawy są receptą na zdrowie i uśmiech dziecka. Dlatego jadłospis w naszym przedszkolu stworzyliśmy na podstawie planu żywienia dla przedszkoli opracowanego przez Biuro Edukacji oraz Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Zdrowe i lekkie posiłki przygotowujemy we własnej kuchni wyłącznie z naturalnych produktów.

  Nasze przedszkole bierze udział w akcji Zdrowy Przedszkolak. www.zdrowyprzedszkolak.org